Alaçatı

Alaçatı


Hani ofiste çalışırken, ruhunuz daralır, kalbınız sıkışır ve nefes darlığı yaşarsınızya,  İşte bende bu şikayetlerle  sezon açılmadan  vurdum kendimi  Alaçatıya.

Kafamda program yaparken :

  1. sırada fotoğraf çekmek geliyordu,
  2. sırada ise antikacılar.
  3.  sırada ise herzamanki gibi yelken ve tekne.
  4.  Sırada ise Ferdi Baba vardı.

Ben pazarlık edemeyen biri olduğumdan hayat kurtarıcım eşimdir. Benim seçtiklerim için o pazarlık eder ve benim hayatta olmaz dediğim fiyatlara kendisi işi bitirir.

İstiyorumki bu cennet vatanın her köşesini  cebimde taşısam, sıkıldıkça çıkarıp içine atsamkendini. Huzurla dolsak keşke, sıkıntılardan kısa süreliğine, ayrımlardan, politikadan, ekonomiden uzaklaşsak unutsak onları. Kredi kartının son ödeme günü hangi gündü yada bankada para kaldımı diye düşünmesek. Ne güzel olurdu dimi ? Yaşam ozaman daha keyfli olmazmıydı. Şu gerçeğide değiştirmiyor a kşama yiyeceğimiz Lagos’u  yada içeçeğiniz Rakıyı karşılıksız verecekler anlamına gelmesin. Buda keyf ile gerçek yaşam arasındaki sevimsiz ince çizgi.

Alaçatı 3

Alaçatı 2

Salim kaptan, bahçesinden kokusu tarif edilemez güzellikte bir torba limon getirdi ve limon ile ne yapılır ? Tabikide limonata, tekne ortamında ekipmanlar çok sırnırlı olduğundan yapılan her iş 18. yüzyıl’ı andıran bir teknoloji ile yapıyoruz. Limonların içi çok sulu olmasada kabugundaki koku sayesinden çok deli bir limonata oldu. Olsanızda tadsanız…

Alaçatıya henüz gitmemişlere şiddetle tavsiye ederim. Ferdi Baba port alaçatı ve Alaçatı hacımemiş Asma yaprağı. Ben hiç zeytinyağlı yemeklerin yapıldığı böyle keyfli ve muhteşem lezzettin olduğu bir restorant daha görmedim. Kabul ediyorum Ferdi baba lezzette muhteşem, hesapta ağır bir restorant ama akyadan yapılmış balık pastırması marinadaki teknelerin manzarasına karşı yemek yemek harika bir keyf.

Alaçatı 4

Ayrıca Merkezde bulunan Karina’ yıda tavsiye ederim, Sahibi Arda inanılmaz cana yakın biri. Balığı çok taze, mezeleri çok lezzetli Fatih ustaya güvenin.

 

Alaçatı 9Alaçatı 3

Alaçatı 8

Alaçatı 7

Alaçatı 6

Alaçatı 5

Alaçatı

Alaçatı 1

Alaçatı 1

Alaçatı 1

Alaçatı